Kiropraktor vs Fys/osteopat??? {{forumTopicSubject}}
Jeg har haft en alternativ behandler på min fjorddreng, da han ikke er sig selv og ikke trives.
Har fået oplyst, at han har smerter og fået afvide hvor og det stemmer meget godt overens med en del af hans adfærd.
Har forsøgt, at få en tid hos Tove Due nu her d. 17, men der er booket op - hun ringer dog i tilfælde af afbud.
Sidder så og søger efter fys/osteopat og finder ud af, at der rent faktisk bor en Karin Wyrtz meget meget tæt på mig og hun kører ud.
Vil klart gerne have en herud til ham, så han er fri for, at skulle ud på en køretur med de smerter han har - men jeg har INGEN erfaring med fys/osteopat behandling og vil meget gerne have jeres erfaringer med den slags.
Kan det anbefales med en fys?
Mine egne erfaringer med fys på egen krop er virkelig ringe, så er er derfor temmelig skeptisk og tænker, at det måske nok bare er, at smide penge ud af vinduet?
Og hvad betyder osteopat - hvad er det??
Håber i kan hjælpe mig her
nov 2006
Følger: 173 Følgere: 174 Heste: 19 Emner: 79 Svar: 251
Men nu har jeg haft fornøjelsen af at have Anne Tove ude til min hest i fredags og kommer aldrig til at bruge andet
Kiropraktor vs Fys/osteopat???