{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.222 visninger | Oprettet:

Igennem Odense til hest {{forumTopicSubject}}


Jeg lavede et emne om og ride igennem Odense for noget tid siden, samt nævnte i et emne igår at jeg ville gøre det - og ja, det gjorde jeg altså!

Vi red fra Åsumvej, ned på Odense Å sti, kom ud på Nyborgvej, hen af Munkerisvej som vist skifter navn på et tidspunkt, ned forbi zoo, ind over dyrskuepladsen, ned forbi Broløkke Ridecenter og ind forbi Tusindårsskoven og hen langs eventyrgolf på den sti der går langs togbanen også ned igennem Elmelund og ind på Ellegårdsvej
I alt 15 km i mest skridt, en enkelt galop hen over dyrskuepladsen og lidt galop ved Tusindårsskoven. Tog 2½ time.

På billedet er vi på vej forbi Rosengaardscenteret. Til de der ikke lige kender til Odense, så red vi ved en tosporetvej en stor del af tiden med en del trafik og krydsede en del store lyskryds ;o).

Flere billeder; https://www.facebook.com/krikkenHG


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Montering af aftræk fra badeværelset i loft til taghætte 2.000 kr.
  • Vandinstallation til opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Hænge maleri op 500 kr.
  • Skift af vaskemaskine 650 kr.
  • samling af sænke/hæve bord fra Jysk 625 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Igennem Odense til hest
Kommentér på:
Igennem Odense til hest

Annonce