{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
839 visninger | Oprettet:

Kan hun holde min hest tilbage? 2. del {{forumTopicSubject}}

Jeg lavede et indlæg igår, hvor jeg lovede at skrive hvordan det gik i dag. Indlægget http://www.hestegalleri.dk/html/for_messageDetail.asp?Msg_ID=160102

Vi var hos Fenja kl. 6 i morges. Vi gik og var kommet lidt væk. Men Fenja vælger så at bakke, bakke, bakke og bakke. Hun ville slet ikke gå. Derfor besluttede jeg at sætte hende tilbage i boksen, og håbe på at der var en eller som ville hjælpe med at få hende i trailer.

Ejeren kom og sagde at de 21000 kr. kun var 2100 kr. og det var for opstaldning. Det regnstykke passer dog ikke, da opstaldningen er betalt. Men det er en bakatel lige nu.

Jeg ringer til Fenjas gamle ejer for at høre om hun kender nogen der ville hjælpe, hun forslår en der hedder Pia som har hjulpet os før. Jeg skrev en sms til hende, d jeg ikke ville ringe kl. 7 om morgen.
Hun ringer kl. 8. Hun var lige taget til stævne med nogen af hendes heste, men hun kom da bare i eftermiddag og læsses Fenja.

Så Pia har reddet det hele smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af kattehegn 3.500 kr.
  • Samling af 2 firrumsreoler fra Ikea 550 kr.
  • Klargøring af drivhus 1.110 kr.
  • GRAV 4 Kirsebærlaurbær op og tag dem med 600 kr.
  • Fastmontering af opvaskemaskine + front 1.000 kr.
  • Hovedrengøring af lejlighed 2.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kan hun holde min hest tilbage? 2. del
Kommentér på:
Kan hun holde min hest tilbage? 2. del

Annonce