{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
734 visninger | Oprettet:

Klipning - allergi - erfaring? {{forumTopicSubject}}

Hej

Jeg skal høre, om der er nogen, der har oplevet det samme med deres heste. Jeg har aldrig oplevet det ved andre heste før, udover hende jeg har nu.

Hun slår ud, når pelsen er klippet kort, men det er kun efter træning, altså når hun begynder at svede.
Der er intet om sommeren, selvom hendes pels er kort og hun nogle gange går med dækken, men om vinteren slår hun ud, så snart jeg har klippet pelsen kort. Som sagt KUN når hun er blevet varm og sveder.

Hun slår ud på den måde, at hun får små knappenåls knopper, der hvor hun sveder. Er hun blevet meget varm, kan det være over det meste af kroppen, men ellers er det primært hals, bringe og lyske

HJÆLP ? :S

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning 4.830 kr.
  • Ophæng af spejl i badeværelse (på fliser), tilslutning af spejllampe, ophæng af håndklæde knager og fugearbejde 1.500 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine asko f67 1.350 kr.
  • Brændekløvning 650 kr.
  • Udskiftning af toilet 4.000 kr.
  • Udendørs vandhane lækker vand 1.200 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Klipning - allergi - erfaring?

Annonce