{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
655 visninger | Oprettet:

NY HJÆLPEADMIN {{forumTopicSubject}}

Hej folkens, efter at have taget kontakt til Admin i gruppen, er jeg blevet udnævnt til hjælpeadmin herinde. smiley

Jeg vil naturligvis gøre det så godt som muligt, og er meget villig til at høre jeres forslag til hvordan jeg bedst muligt hjælper med at få denne gruppe til at køre bedst muligt.
Som Laura (admin) har skrevet, så er der allerede tilføjet en udover mig, og forhåbentligt kommer der flere!
http://www.hestegalleri.dk/grupper/howrse_dk/1024814-alt_for_mange_gengangere

Her er noget jeg vil tage fat på:

Gentagende indlæg:
Jeg har kunnet se at folk er ret trætte af blandt andet gentagende emner om f.eks. lykønskninger i forhold til begivenheden. En talte, og der var kommet OVER 30 (!!!!!!) emner i løbet af EN dag, så hvis alle der havde oprettet et emne bare havde skrevet i det første eller de to første, havde der ikke været spam, og alle havde gennemført målet.
SÅ inden du opretter et indlæg (især til begivenheder hvor der med garanti er oprettet nogle omkring begivenheden), så tjek om der er andre omkring samme emne oprettet indenfor de sidste par timer, det vil spare alle for tid og gøre det mere behageligt fordi man ikke bliver spammet ned.

Spam / konstant nye indlæg
Hver opmærksomme på ikke at oprette 10 emner på en dag om stort set det samme emne, og overvej om ikke det kan koges ned i måske et eller to emner, hvis du f.eks. søger heste eller dsm. Det andet er rigtig irriterende for de andre, og jeg vil gøre noget ved det hvis en bruger gentagende gange spammer gruppen.

Snyd
Hvis en bruger der er i gruppen snyder, så vil jeg RIGTIG gerne gøre noget ved det.
Det kræver billedlige beviser af snyden (f.eks. af aftalen, og bevis på at aftalen IKKE er gennemført), for ellers er det nemt bare at påstå at nogen har snydt, og ingen skal dømmes unfair.
Der vil blive givet en advarsel i første omgang, hvor brugeren får en chance for at gøre noget ved problemet (man kan jo også glemme), og sker der intet regner jeg med at udmelde vedkommende.

Dårlig sprog
Der vil også blive slået ned på folk der skriver grimt til andre.

Sigende overskrifter
Sørg for at lave sigende overskrifter, ellers retter jeg dem for jer. Men det nemmeste er at i selv gør det. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle 1 hjørneskab og 1 reol 1.500 kr.
  • Opsætning af lampe i lampeudtag 500 kr.
  • Opsætning af rispapirlampe 650 kr.
  • Fikset automatisk rullegardin 400 kr.
  • Reparation af udendørslys 1.002 kr.
  • Nedtagning af gammelt blikskur 7.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  NY HJÆLPEADMIN
Kommentér på:
NY HJÆLPEADMIN

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce