{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
486 visninger | Oprettet:

Hun sprang! :-D {{forumTopicSubject}}

Hej folk smiley
Vil lige dele min glæde med jer smiley

Min pony Lotte har hos gamle ejer været meget slemt forfangen. Udover det, er hun generelt bare meget doven, når man rider hende andre steder end i skoven. Da hun krævede mere tålmodighed ridemæssigt, end jeg pt. kunne klare, fandt jeg en part til hende smiley
Vi startede med at ride tur i skoven, hvor jeg red Jolly, og parten red Lotte, for at hun kunne tabe sig lidt.
Men i dag bestemte vi os for at ride hjemme på folden, og se om vi kunne få hende over et lille spring. Jeg har selv kun kunnet få hende over ét spring, én gang i al den tid jeg har haft hende, og troede egentlig ikke hun kunne springe, pga. hendes tidligere forfangenhed.
MEN! Ponyen sprang over, et spring på hvad? 20cm? smiley Hun så ud til at syntes det var sjovt, så vi satte det op i den ene side, så hun kom op på 40cm! smiley
Når man ikke havde troet at ens ponyen nogensinde ville komme til at springe, ja endda at nyde det, ja så er det en fantastisk oplevelse! :'-)
Vil lige tilføje, at jeg egentlig ikke ved, om Lotte nogensinde har prøvet at springe smiley


Kig evt. forbi hendes profil, hvor jeg har lagt et billede ind smiley

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ny vandlås håndvask 600 kr.
  • Udskiftning af gulvvarmestyring 2.300 kr.
  • Stikkontakt med dæmper 1.250 kr.
  • Fjerne + ny fuge ca 60cm 700 kr.
  • Afmonter kogeplade i køkken 800 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Hun sprang! :-D

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce