{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
637 visninger | Oprettet:

Førstegangs B-prøve - hjæææælp tak! {{forumTopicSubject}}



Jeg har netop trukket "en digt eller en sang" i dansk, og har valgt et digt, da jeg aldrig har kunne forstå sange, eller finde meningen i dem.

Men jeg må indrømme jeg også er lidt lost omkring med digte. Det er på ingen måde tæt på min stærke side.

Jeg har haft kig på nogle, med Dan Turell, N.F.S grundtvig, og en enkelt ukendt, men jeg vil dog gerne læse et digt, fra nogle af jer som allerede har fundet et digt i vil op i, eller som har været oppe i et digt.

Og og og ... Kan nogen forklare mig lidt omkring denne b-prøve? Jeg ved jeg skal skrive en synopse(har fået en skabelon...) men til prøven.. Hvad gør jeg lige der? Bare som når man kommer op helt "auto" på dagen? Ind og fortælle sin synopse, analyse, og så er det det? eller har I nogle ekstra fifs, som man lige kan bruge?

Taaaaaaaaaaak for hjælpen piger, til jer som kommer med noget smiley

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
Førstegangs B-prøve - hjæææælp tak!

Annonce