{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Træning den 24. maj 2012 - Lille Lyn

1.325 visninger | Oprettet:

Efter godt og vel et halvt års pause fra dressurtræningen, besluttede jeg mig for, at jeg hellere måtte sparke mig selv i gang igen.

Der er derfor naturligvis nogen fejl - nogen mere indlysende end andre, men vi er jo trods alt kun i træningsprocessen.

Det var lidt en pludselig idé at tage ud og ride, så derfor har jeg forkert fodtøj på, og pga dårlige vaner fik jeg ikke lige tænkt mig om ifht hælenes placering - fyyy! ;)

Jeg havde netop hentet sadlen på posthuset, så den skulle simpelthen lige afprøves :o) Desværre havde jeg ikke modtaget et korrekt underlag til den, så den gled lidt frem. Det har vi heldigvis fået ordnet nu, men jeg er på udkig efter en anden sadel, da den ikke giver den optimale støtte til hverken LL eller mig, hvilket tydeligt kan ses på min opstilling :o)

AndreaMD
Kvinde | 30 år | Oprettet: 14. sep 2008


Kommentér på:
Træning den 24. maj 2012 - Lille Lyn
Annonce