{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Anden særlig race Laika ( min prinsessen <3 ) død 1997

703 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen hest er oprettet og stemt ind. Opret din egen hest

katja k
Kvinde | 34 år | Oprettet: 1. dec 2012


Anden særlig race Laika ( min prinsessen <3 ) død

Fødselsår:
1997
Højde:
163 stg fin højde til mig ;)
Temperament
stille og roligt sind.
men er frisk når hun rides ;)
Gangarter
skridt: middel
trav: over middel
galop: middel
Stævner
ikke med mig. men har med tidligere ejer
Stamtavle
desvære
Køn
lækker hoppe
Bemærkninger
har købt Laika d 31/01-14. så har ikke haft hende så længe. men er virkelig glad for hende, hun har et rigtig dejligt sind, selv min kæreste der ikke er vandt til heste kan trække med hende til og fra fold. ;) det er virkelig fedt at have sin egen hest igen har jeg savnet meget. ;)

selv når hun rides er hun bare helt cool med alt ting, er ikke bange for noget så det går bare der ud af.
hun er en ældre dame på 17 år, og der er en stor del oldenborg så dejlig kraftig dame skønt hehe ;) selvom hun er 17 er hun stadig meget frisk. der kommer mere opdatering når jeg lige lærer hende lidt bedre at kende ;) <3 men en rigtig skøn hest <3 ;)

Har nu haft hende i næsten 4 måneder og det går så godt med hende???har fået flere muskler på hende og arbejdet med hendes holdning. Rider tit på tur hvor hun er så sød vil sige hun er en idiot sikker hest en nybegynder kan ride hende, det er så dejligt ?? elsker hende bare mere og mere for hver dag der går hun er nem i det hele taget og selv hvis hun ikke bliver redet hver dag er hun en engel den bedste hest man kan ønske sig ;)håber jeg har hende i mange år;)?
Kan rides i grime på tur så fedt ;) ?
Kommentér på:
Anden særlig race Laika ( min prinsessen <3 ) død
Annonce