{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.442 visninger | Oprettet:

Advarsel mod sadeltyveri {{forumTopicSubject}}

Hej alle hestefolk derude.
Pas rigtig godt på jeres ting, når I er til stævne.
Vi tog igår eftermiddags til springstævne på Nordsjællands Sportsrideklub og efterlod bil, hest og trailer på gårdspladsen for at se på banen.
Da vi kom retur 20 minutter senere var sadlen (17 tommer sort Bates caprilli Cair) fjernet fra bommen i traileren. Man havde dog været så elskværdig at efterlade hest samt underlag og pad - tak for det :-).
Hvad f... er nu det for noget???
Til skræk og advarsel for alle andre må det nu konstateres, at man åbenbart ikke længere kan gå bane uden at ens ejendele er forsvarligt sømmet inde bag lås og slå.
Og til dig der har fået "fornøjelsen" af vores sadel - håber den må svi i din R.. hvér gang du bruger den.
Fortsat god dag til jer alle...............


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 1.420 kr.
  • Underlimet vask er sluppet køkkenbordplade. Vask skal underlimes igen og vvs tilsluttes ig 1.530 kr.
  • Fejlfinde og installere opvaskemaskine 1.000 kr.
  • Vinduespudser 400 kr.
  • (Gen)Opsætning af vask og vaskemøbel som er faldet ned 3.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Advarsel mod sadeltyveri
Kommentér på:
Advarsel mod sadeltyveri

Annonce