{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
618 visninger | Oprettet:

Skær er sløv efter en klipning?? {{forumTopicSubject}}

Hej HG

Jeg fik mine skær til min klippe slebet i torsdag, hvor jeg også var ude og klippe en hest. Kun halsen. I går var der en som skulle låne min klipper, som skulle klippe hele sin hest. Hun skriver til mig, at efter hun har klippet halvdelen af hendes hest, så gider skærene ikke mere. Kan det virkelig passe?? Jeg overvejer nemlig at ringe til det sted hvor jeg fik dem slebet, og sige at det kan simpelhen ikke være rigtigt.
Hesten var ren, stod med dækken og havde ikke været ude i går, netop fordi den skulle klippes. Og klipperen havde klippet fint indtil.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Samle seng 500 kr.
  • Opsætning af lamper, el og opvaskemaskine 3.000 kr.
  • Samle møbler sofa/seng efter vejledning 1.000 kr.
  • Nedtagning af eternitplader 3.000 kr.
  • Handyman 1.100 kr.
  • Rengøring 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Skær er sløv efter en klipning??
  • #2   9. nov 2014 Pas.
    Hun har klippet før med den uden problemer. Hun brugte den sidste år, hvor jeg selv brugte den bagefterbog der var intet. Hun ved godt at den skal have olie og børstes. Har også lagt en seddel ved klipperen hvor det står på.


Kommentér på:
Skær er sløv efter en klipning??

Annonce