{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.
  • Hjælp af fagmand til tilslutning af nyt komfur (rette kabel haves) 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  stadig halt :'/
  • #1   1. jun 2007 orr det lyder surt.
    men vi trorede måske at det var forde at det havde været så tørt og så havde han flækket hoven/neglen men det kan da ikk stadig gøre ondt på ham ??


  • #2   1. jun 2007 janni:

    hævede han så?


  • #4   1. jun 2007 okay ..
    han haltede ikke ude på folden?


  • #5   1. jun 2007 når okay .. hvor lang tid var han halt, og hvad gjorde i ve det?
    gav han udtryk for smerte?


  • #6   1. jun 2007 svare lige lidt for janni, hun er vidst gået i seng..
    hehe

    Vi havde en specialist (eller hvad man nu kalder det) i ben ude og kigge på ham.. først dyrlæge derefter hende der specialisten..

    kan ikke lige hsuke noget ved de to andre spørgsmål..


  • #7   2. jun 2007 Min vallak, har højst sansynlig en forvridning.. han har været halt i 3 mrd nu, og er faktisk i forbedring... han halter ikke ret meget mere..:)

    Men det er ikke altid ved forvridninger at en hest hæver op, eller er varm.. det var min hest ikke på noget tidspunkt... så det var noget af et spørgsmåls tegn, da vi ikke helt kunne forstå hvorfor han haltede når han ikke er varm eller hævet..

    men jeg fik min dyrlæge ud og kigge på ham.. og undersøge ham... man kan gå ind og lave blokader i hestens ben.. for at finde ud af hvor haltheden kommer fra... og røgtent... kan man også få taget... men jeg og min dyrlæge aftalte at han godt kunne få noget mere ro, og se hvordan det går... og det er tydeligt i forbedringer...det er dejligt..:)

    Men har du tænkt på din hest også kan have hovbyld?? den kan måske, hvis du har sko på den, blevet sømslået... eller skåret for meget af hovene så den er øm tået... sådan noget har jeg også prøvet..:(


  • #8   2. jun 2007 har i tjekket for hovbyld, betændelse i benet, høj puls??

    da pearl var halt gik vi til dyrlægen 1 uge efter og hun havde spat!



Kommentér på:
stadig halt :'/

Annonce