{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
4.660 visninger | Oprettet:

Vitaminer og mineraler {{forumTopicSubject}}

Tilskud hjælp
Jeg er på udkig efter ny vitamin/mineral blanding. Jeg ligger lidt mellem - St. Hippolyt Gemüse-krauter eller Marstall Force.

Udfra hvad jeg kan læse så har de jo næsten samme indhold dog lidt forskelligheder i mængder og så er det en væsentlig pris forskel. Og så har St. Hippolyt nogle flere ingredienser i sammensætningen ??

Det skal siges at det skal bruges til en ældre herre på 21 år der ikke får fuld foder men masser af fibre og wrap.

Nogen der kan hjælpe med erfaringer på produkterne???


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Vitaminer og mineraler
  • #2   2. jul Hvilke fibre mener du?
    Hvad er hestens brug? Rides den, eller går den på fold?

    Hvis den går på fold med græs og rides let til moderat (og alt derunder) stiller det ikke umiddelbart store krav til den mineralblanding du køber til den.

    Jeg kender ikke lige de mineralblandinger du nævner, eller tilskud eller hvad man vil kalde dem. Hvis det var mig, og jeg har to pensionister på 25 år, så synes jeg at Salvimin Grøn fra Land og Fritid er ganske fin. Den indeholder både organiske og uorganiske spormineraler, samt vitaminer og så er den pelleteret smiley


Kommentér på:
Vitaminer og mineraler

Annonce