{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
538 visninger | Oprettet:

Ville lige høre jer om noget! {{forumTopicSubject}}

Hejza. Ville høre jer om jeg godt mådt opratte en hest der er her inde men hende der rider den eller hun rider den ikk mere. Hun er ikk så meget på og hun rider også kun en der hedder asterix nu. Så jeg ville høre om jeg godt må opratte den hest der hedder jason pinto Fordi jeg ved meget om ham hvordan han er i dressur og spring. Og fordi jeg er rider ham nu om tirsdagen onsdagen torsdagen.
Og ved meget om ham!
Ved godt i ville tro jeg lyver og den er falsk.
Men nej han er ægte nok. Han står på den ride skole jeg er på vær dag hvor jeg hjælper med meget der over!
Men hende sophie der red ham før og har ham her inde rider ham ikk hun er hvist blevet bange for ham!
Jeg ved hvor han står
og hvad ejern hedder
hvad han kan
hans gang
Håber jeg må af jer en ting falsk er han ikk!
selv om det er de samme billeder!!!!
hvis i ikk tror på mig så kan i spørge mig om noget om han så varer jeg på det
mange knus Mis J


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af gardiner 500 kr.
  • Connect washing machine and dryer to circuit 550 kr.
  • Installering af tørretumbler med lidt for kort ledning 500 kr.
  • Lukket for vand og fjernelse af radiatorer 2.000 kr.
  • Vaskemaskine pumper ikke vand ud 1.350 kr.
  • Samle 2 gaderobeskab. 2 dørs. 700 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ville lige høre jer om noget!
  • #1   23. feb 2005 Ja det er okay MEN hun er IKKE bange for ham hun finder bare mere interesse i Aster

  • #2   23. feb 2005 han er jo ik din!! det er reglen. men der er jo så mange herinde, som har ½part...så kom bare;-)

  • #3   23. feb 2005 Katrine: Hende der har ham nu har ikke engang part eller rider ham...

  • #4   23. feb 2005 men hvis jeg må er jer ville jeg være GLad vi må godt for vores riderskole
    hende der ejer rideskolen altså!


  • #5   23. feb 2005 aha... Lige meget hvad vil jeg være meget imod at skulle byde velkommen! det er imod reglerne at der bliver oprettet heste der ikke er ens egne. derfor er jeg også imod det. selvom der så slipper en eller to ind kan jeg jo ikke gøre noget ved det. desværre. jeg har altid været imod det chrap.
    jeg har selv haft i sinde at oprette en hest jeg rider meget på og har meget med at gøre, men det kan jeg ikke få mig selv til at gøre. for det er imod reglementet. man kan blive stemt ud for det, og det ønsker jeg selvfølgelig ikke.
    men jeg byder ikke velkommen. og jeg skal nok lade være med at afvise.
    men held og lykke med at komme ind så.

    -Ann


  • #6   23. feb 2005 jamen hende der har ham inde ejer ham ikk og har ikk part på ham!

  • #7   23. feb 2005 nej, men som sagt kan der jo smutte en ind some times, men det gør det bestemt ikke mere rigtigt! tværtimod faktisk. det er snyd! er du interasseret i at være en snyder?
    Jeg ved godt du gerne vil herind og prøve at være. det forstår jeg fuldt ud. men det er imod reglerne, så er det ikke sjovere at være her uden at være snyder?
    Fra starten skulle du nok ikke have sagt noget om det hele, for der er altså nogle herinde der er imod det. Men som sagt: du kunne ligeså godt have løjet og have oprettet hesten herinde, og når der så er nogle der opdager du snyder, vil du blive stemt ud.
    sorry, men synes stadig det er snyd, og er meget imod det.


  • #8   23. feb 2005 Gerne for mig Mis

    Det er masser af heste herinde som folk har her selv om de er solgt, bare passer dem eller rider dem

    /Michael


  • #9   23. feb 2005 Tak!

Kommentér på:
Ville lige høre jer om noget!

Annonce