{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
625 visninger | Oprettet:

Vandkop? {{forumTopicSubject}}

Tja, Aurigae har jo gået i løsdrift de sidste 6 år ca. og kom så i boks for godt 2 uger siden, men i løsdriften har hun så været vandt til at drikke vand af en spand/tønde, og så satte vi en spand vand ind i boksen hver dag, men vi ved ikke om hun kan finde ud af at drikke af vandkop?
Altså hun stod i nat uden vandspanden og da jeg mugede var der stort set intet tis, og da jeg tog hende ind fra fold og red hende virkede hun helt normal som hun plejer, men hun kan jo også bare have drukket så snart hun kom på fold? Hun stod i sommers i boks i ca. 1-2 uger med kun vandkop, og hun stod i ca. 1½ uge hos min veninde i boks i sommers med kun vandkop, men der kan hun jo også bare have drukket på folden, men synes vist nok hun drak af vandkoppen også?

Er der nogle der har en idé om hvordan jeg kan lære hende at drikke af vandkop, eller tror i selv hun finder ud af det når hun bliver tørstig? (har sørget for at fylde vandkoppen så hun kan se der er vand i)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skrift af gulvvarme system og termostater 11.000 kr.
  • Skift af afløbsrør under vask 1.000 kr.
  • “Hænge en lampe op”, “ Montere en knagerække på væggen i gangen” 810 kr.
  • Dybdegående hovedrengøring badeværelse og køkken oven 1.875 kr.
  • Rengøring af Badeværelse 850 kr.
  • Reperation af Sage espressomaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Vandkop?
Kommentér på:
Vandkop?

Annonce