{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.463 visninger | Oprettet:

Hoster under opvarmning..opgiver snart {{forumTopicSubject}}

Hej,

Håber der er nogen der kan komme med et godt råd.
Min pony Diana har hostet under opvarmning i snart 5 uger, dyrlægen har tilset hende 3 gange, men kan ikke høre noget på hendes lunger, hun fik for en sikkerhedssyld en form for penicilin, hvis der nu var noget, men uden resultat. Dyrlægen sagde jeg skulle ride hende som jeg plejer men sætte i skridt når hun skulle hoste.
Hun hoster kun under opvarmning, hun hoster ikke på fold eller løs i hallen. Hun sådan nærmes "hiver" efter vejret når jeg vil have hende ned med hovedet.
Hun får dagligt ventilator fra blue horse, samt sådan en lakrids slik sten ting som skulle give frie luftveje. Men intet hjælper... jeg står med 3 dyrlæge regninger på 13000 pr. stk. og har faktisk ikke råd til den 4. men det kan selvfølgelig blive nødvendigt.
Jeg er bare SÅ træt af det... håber i kan hjælpe mig.!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nybyg lampeudtag virker ikke, vi skal have hængt 2 Lamper op. Der er allerede krog til den ene lampe, dog mangler vi en krog til den anden lampe. Vi har selv prøvet alt men virker ikke. Vær obs på at det er i 3 meters højde opgaverne skal udføres, men vi har en stige. 205 kr.
  • Rense gårdsplads for ukrudt 1.450 kr.
  • Hjælp til stikkontakt 600 kr.
  • Udskifte RJ-45-stik på netværkskabel 400 kr.
  • Skifte armatur og vandlås under vask på badeværelse 2.500 kr.
  • Udskift BWT filterhoved 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hoster under opvarmning..opgiver snart
Kommentér på:
Hoster under opvarmning..opgiver snart

Annonce