{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
319 visninger | Oprettet:

Brændt af, af smeden - hvad nu? {{forumTopicSubject}}

Jeg skulle have haft smed til Kavello tirsdag efter 12 og før 15. Får at vide at smeden vil ringe en halv time før. 15.15 modtager jeg en sms, om at han ikke kan nå det.
Fredag skulle smeden så komme i stedet, om eftermiddagen. Klokken 18.06 modtager jeg en sms om at han ikke kommer alligevel, men vil komme søndag eftermiddag.
Nu er klokken 18.30, og der er stadig intet fra smeden af..

Nogle der kender en smed, der vil køre til 6740 Bramming forholdsvis hurtigt? Det drejer sig om en hest, der skal have skiftet forsko, samt en hest der skal have en beskæring.
Problemet er nemlig at Kavellos hove altså er begyndt at vokse ud over skoen - fra siden af..

I morgen tidlig ringer jeg nemlig til smeden og skælder dem huden fulde! Jeg er meget vred. Det kan ske 1 gang - det er også i orden. 2 gang så presser de citronen - men de skal f**dme ikke gøre det 3 gange i streg!!!

Jeg må åbenbart ikke skrive, hvem smeden er, lige fået besked fra en HA, men kan I ikke bare komme på et bud med en god smed?
Jeg er desperat.. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
  • Opsætning af dampspærre 800 kr.
  • Solid dæk sæt på 400 kr.
  • Rengøring 500 kr.
  • Installation af loftslampe 645 kr.
  • Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Brændt af, af smeden - hvad nu?
Kommentér på:
Brændt af, af smeden - hvad nu?

Annonce