{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.073 visninger | Oprettet:

Gamasher hvilke er bedst?? {{forumTopicSubject}}

når jeg bruger bandager bruger jeg gelé bandageunderlag.. men når jeg bruger gamasher (ridder dressur) bruger jeg nogle fra horsy house på alle 4 ben.
men jeg sys ik de giver så god støtte, og er ik helt tilfreds med pasformen..

jeg overvejer at købe prof choise eller Catago Performance..

hvad bruger i ? pg hvad har i rigtig gode erfaringer med?

(:


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Strømmen til min udendørs lampe forsvandt da der blev sat en lampe op i entreen. Samt stikkontakter der sidder dårligt i væggene. 1.880 kr.
  • VVS-gas komfur skrift 2.380 kr.
  • Hjælp til at få startet min IRobot med støvsugning og gulvvask op 500 kr.
  • Nedtagning af limet spejl 500 kr.
  • Samle sengeramme, løfte kasser og sofabord i kælderrum og sætte rullegardin op 1.000 kr.
  • Genopretning af skæv betonstolpe 1.600 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gamasher hvilke er bedst??
  • #1   28. feb 2010 Jeg er glad for Professionals Choice!
    De har en god pasform, og beskytter rigtig godt.
    Kan anbefales! smiley


  • #3   28. feb 2010 Veredus piaffe evo!

  • #5   28. feb 2010 tak smiley

  • #6   28. feb 2010 (link fjernet)
    ^ nu har jeg prøvet stort set alle gamacher på markedet, og dem her er altså de bedste af dem alle!!

    Hesten kan få luft til benene, de er ikke specielt varme, beskytter enormt godt, perfekt pasform og glider ikke smiley
    - derudover er de som ren bonus, ekstremt nemme at holde rene, vaske og børste smiley


  • #7   28. feb 2010 - og efter min erfaring beskytter de lige så godt som bandager, da de støtter hele koden på alle fire sider. Et kæmpe plus er klart at de faktisk ikke kan sættes forkert på xb .størrelse kan være forkert men du kan ikke spænde dem hvis ikke de sidder rigtigt smiley

  • #8   28. feb 2010 Hejsa

    Jeg er tidl. ponyrytter ( har nu hest) og til ponyerne brugte jeg PC gamascher. Dog syntes jeg ikke de er noget specielt - tværtimod syntes jeg de er sindsyge dyre og velcroen går hele tiden i stykker. Syn´s de er meget opreklameret som om de er de eneste der dur.
    Jeg syntes ligesom Stutteri Rannerupgård at de gamascher fra Catago er super gode og dejlige rengøringsvenlige...
    Jeg har også invisteret i nogle andre gamascher fra firmaet Norton - de er godt nok til salg da de er for store til min DV men de er mega gode og koster slet ikke den pris som man skal give for PC . Og jeg syntes faktisk de er meget bedre.


Kommentér på:
Gamasher hvilke er bedst??

Annonce