{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
547 visninger | Oprettet:

Omstopning af sadel? {{forumTopicSubject}}

Heej allesammen smiley

Jeg har en Kieffer Wien sadel, som jeg har haft i 6 år, som kun er blevet brugt på ponyer, nu er den begyndt at lette lidt bagtil, og jeg vil nu have den omstoppet. Er der noget specielt man skal være opmærksom på? Kender i nogle dygtiger sadelmagere?
Eller er den så gammel, at jeg burde købe en ny?


Mvh. Anna


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Spartling af huller i væg 205 kr.
  • Rengøring 750 kr.
  • Fjernelse af træstub 1.400 kr.
  • Fjerne træstamme 700 kr.
  • Bruser slangen er kommet løs for brus hovedet 500 kr.
  • Elektrikerhjælp til udskiftning lysdæmperkontakter til almindelig tænd/sluk kontakter 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Omstopning af sadel?
  • #1   19. dec 2011 Kieffer sadler er rigtig nemme at omstoppe, så det vil ikke være noget problem. Jeg har også en Kieffer Wien, som er aldersvarende til din, og vil sige den har mang gode år i sig endnu. Det koster maks 2000 kr. at få den omstoppet alt efter hvem du vælger.

    Jeg har netop selv købt en Prestige modena. Den lettede meget bagtil og noget skulle også fjernes fortil - det koster kun 998 kr. - det er sadelmageren i Skals, som er enormt dygtig. Ellers er der Kit Hansen, som kører rundt i det meste af landet - har aldrig selv brugt hende, men har kun hørt godt om hende.


  • #2   19. dec 2011 Tusind tak for dit svar smiley Det vil jeg prøve!



Kommentér på:
Omstopning af sadel?

Annonce