{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Et simpelt vandhane armatur skift i køkken 500 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Montering af induktionskogeplade 500 kr.
  • Hjælp til at ligge gulv og samle køkken 205 kr.
  • Opsætning af pendel lampe i loft 700 kr.
  • Nedtagning og opsætning af gardiner - to lameller og en rullegardin 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  foderskift og dårlig foderstand.
  • #1   18. feb 2012 Min står et sted, hvor det er lidt tilfældigt, hvad hun lige får købt af krybbefoder. Det er lidt ligesom, hvor hun kommer forbi og langsomme foderskift er der ikke noget af.

    Han har fået ormekur, men er stadig ret undervægtig. Han har også en stor andel fuldblod i sig. Tænkte selv, at foderskiftene kunne være (ihvertfald en del) af årsagen, så ville lige høre jeres andres mening.


  • #2   18. feb 2012 Jeg ville få flyttet min hest hvis det var mig der havde hest stående sådan et sted..

  • #3   18. feb 2012 Er glad for, jeg ikke er helt skævt på den. De andre heste i stalden (hendes egne på nær en), ser ud il at være i ok foderstand trods foderskiftene..

    Men ja, det bliver nok en flytning og indtil da, må jeg selv købe foder til ham og evt. få ham tjekket af dyrlægen.


Kommentér på:
foderskift og dårlig foderstand.

Annonce