{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
746 visninger | Oprettet:

GLÆDE ! - Endelig gennembrud til hesten :) {{forumTopicSubject}}

Hejsa..
For en uge siden skrev jeg om en hest der var "ondskabsfuld" ( dette skal IKKE diskuteres - derfor jeg skriver det i "" )

Nå men, i dag var mig og min veninde ude ved den her hest hun har part på, den har ikke været i hænder i 4-5 år, så hun bliver betegnet som hel rå..
De første ... 5 gange løb hun snot forvirret rundt i longen og kunne simpelhen ikke slappe af, hun var spændt og nervøs og truede med at sparke os ned.
I dag løb hun lidt de første 2-3 minutter, men derefter ned i et rolig trav, og til sidst ned i skridt hel afslappet smiley
( det var min veninde der startede med at longere ) jeg fik så lov til at tage over og prøvede uden for meget pres at få hende frem i trav og voíla, det gjorde hun SÅ fint, og kom stille og roligt ned i skridt igen.
Vi sluttede med en meget afslappet hest som under hele forløbet har fået en masse ros og afslappet kropssignaler smiley

Lige lidt glæde herfra smiley

Men nu vil jeg også snart ud til Texas igen og lege lidt med ham på banen !


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 1.420 kr.
  • Underlimet vask er sluppet køkkenbordplade. Vask skal underlimes igen og vvs tilsluttes ig 1.530 kr.
  • Fejlfinde og installere opvaskemaskine 1.000 kr.
  • Vinduespudser 400 kr.
  • (Gen)Opsætning af vask og vaskemøbel som er faldet ned 3.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  GLÆDE ! - Endelig gennembrud til hesten :)
Kommentér på:
GLÆDE ! - Endelig gennembrud til hesten :)

Annonce