{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.247 visninger | Oprettet:

Valg af sadel {{forumTopicSubject}}

Hej alle sammen.
Jeg står og skal have en ny sadel til min islænder og kunne rigtig godt tænke mig at vide hvilke sadler i vil anbefale og hvilke i bruger.
- Jeg har selv kigget lidt på Draupnir sadel og den nye draupir smart, da den ikke er så dyr som de oprindelige. (Hvad er foreskellen på smarten og de andre draupnir?) udover draupnir har jeg også kigget på karlslund S, topraeiter start og topreiter IQ.

Vil i anbefale nogle af dem?

Mange hilsner.
- Håber at i ville være så søde at give jer tid til at læse dette og give mig gode råd. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix en lampe 620 kr.
  • Opsætning af stikkontakt til vaskemaskine 500 kr.
  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Valg af sadel
  • #1   27. aug 2013 Jeg kender mange der har karlslund sadlerne, og de er ikke glade for dem. De bliver trælse at sidde i efter lidt tid, de bliver hurtigt slidte i læderet så de skifter alle deres ud med Eques.

    Top reiter sadlerne kender jeg ikke noget til, udover at start sadel vidst skulle være en kopi af Eques sella. Men om den er god osv ved jeg desværre ikke.

    Jeg har selv en Eques sella sadel som jeg har haft i 2 år, den er super holdbar i læderet man kan slet ikke se den er så "gammel", man sidder enormt godt i den, god støtte og så lægger den godt på hesten. De andre Eques sadler er også rigtig gode, men de er udformet på hver deres måde så de støtter forskelligt så det er meget hvad man er til.


Kommentér på:
Valg af sadel

Annonce