{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
967 visninger | Oprettet:

hoppe har FOR stærk brumst s;' {{forumTopicSubject}}

min ridepony har RIGTIG stærk brunst, men når hun kommer i brunst bliver hun mega sløv. Jeg ahr 2 muligheder når jeg rider.

1.
hun kan gå nogenlunde normalt frem (ved at jeg pisker og sparker) og hun så SLET ikke vil bøje sig til nogen sider.

eller

2.
jeg kan bøje hende til begge sider men så står hun nærmest stille.

det er ret træls, især fordi det err min anden hoppe som skulle være i brunst da hun skal sættes ifol. Jeg ved simpelthen ikke hva jeg skal gøre, udover at dyrlægen anbefalede en hormon kur, men har i nogle råd som ikke er alt for dyre?

please hjælp, for jeg kan ikke klare alt det hårde arbejde hver 3. uge. jeg blir simpelthen så sur på hende, for hun vil slet ikke høre efter /;


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Etablere fiber stik 1.495 kr.
  • Lugning af ukrudt + diverse vedligehold i have 1.200 kr.
  • Fiks af eller ny spulehane under køkkenvask, afmontering af gammel opvaskemaskine og montering af ny opvaskemaskine. 3.000 kr.
  • Stoppet afløb - rensefjeder afprøvet 1.010 kr.
  • Udkradsning og omfugning omkring vinduer (udvendigt) 2.500 kr.
  • Ret skabe 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hoppe har FOR stærk brumst s;'
Kommentér på:
hoppe har FOR stærk brumst s;'

Annonce