{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
577 visninger | Oprettet:

Genoptræning af Fipper {{forumTopicSubject}}

Jeg har en fjordhest på 11år som har haft en skulder skade inde i selve ledet i hans venstre skulder og som han har været i behandling for på højgaard.

Og nu skal jeg så igang med genoptræningen her efter nytår men jeg ved ikk lig hvordan og hvor ledes jeg skal gribe det an derfor vil jeg meget gerne have nogen gode råd fra jer der ude..

Han har stået stille i samlagt måneder nu efter behandlingen da ridebanen der hvor han står har været meget våd og det har hans ben ikke kunne tåle og gå på så derfor har jeg valgt at give ham en lænegre pause indtil han bliver flyttet på ride skole her den 1 januar.

Håber i har nogen gode råd og ideer til hvordan jeg kan træne ham op til at han kan starte stævner igen smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ny vandlås håndvask 600 kr.
  • Udskiftning af gulvvarmestyring 2.300 kr.
  • Stikkontakt med dæmper 1.250 kr.
  • Fjerne + ny fuge ca 60cm 700 kr.
  • Afmonter kogeplade i køkken 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Genoptræning af Fipper
Kommentér på:
Genoptræning af Fipper

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce