{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.483 visninger | Oprettet:

mærkelig uren form for taktfejl ? {{forumTopicSubject}}

ja nu må jeg lige oprette endnu et emne om hvad jeg har set ude i det virkelig liv.
Det der undre mig, er at jeg har stød på en lille shetlænder med en underlig form for takt fejl, det sal lige siges at ponyen allerede er undersøgt af dyrlæge og en kiropraktor, den burder derfor ikke havde ondt nogle steder.
Men nu til det mærkelige, når ponyen traver og galopere, er det lige som om den nogle gange laver små hop med bagparten og løfter bagbene så voldsomt at den smeder, og bagbene kommer meget højere og længere end forbene, det mærkeligste er at dette gør den uregelmæssigt, det er derfor ikke ved alle skridt den tager, der er ude af takt.
Er der nogle der har stødt på noget ligne og evt kan sige om det kan trænnes væk eller om det er en medfødt fejl ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning 4.830 kr.
  • Ophæng af spejl i badeværelse (på fliser), tilslutning af spejllampe, ophæng af håndklæde knager og fugearbejde 1.500 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine asko f67 1.350 kr.
  • Brændekløvning 650 kr.
  • Udskiftning af toilet 4.000 kr.
  • Udendørs vandhane lækker vand 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  mærkelig uren form for taktfejl ?
Kommentér på:
mærkelig uren form for taktfejl ?

Annonce