{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
800 visninger | Oprettet:

Går tur går for langsomt? {{forumTopicSubject}}


Jeg hader simpelthen at gå tur med vores hund da han trækker og er komplet umulig. Han hører ikke en skid og den eneste der kan få ham til at opfører sig ordentligt er min far - har ikke set hvordan det ser ud når de går, men min far siger der ingen problemer er.

Jeg valgte så istedet idag og cykle en tur med ham. Der var absolut ingen problemer. Hunden tullede der ud af og hørte pænt efter hvad jeg sagde og trak ikke på noget tidspunkt, snoren var løs hele tiden.

Så jeg tænker at det at gå simpelthen går for langsomt ( jeg går generelt i slowmotions efter diverse folks mening ) ?

Det passede ham nemlig bedst at løbe stille og roligt, gå gad han virkelig ikke kun hvis jeg "tvang" ham til at tage en gå pause men ellers løbe han helst.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Et simpelt vandhane armatur skift i køkken 500 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Montering af induktionskogeplade 500 kr.
  • Hjælp til at ligge gulv og samle køkken 205 kr.
  • Opsætning af pendel lampe i loft 700 kr.
  • Nedtagning og opsætning af gardiner - to lameller og en rullegardin 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Går tur går for langsomt?
Kommentér på:
Går tur går for langsomt?

Annonce