{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.101 visninger | Oprettet:

Overgang til bidløs - Jeres erfaring? {{forumTopicSubject}}

Ja som overskriften sige er jeg gået over til bidløs, men jeg har nok ikke søgt den information jeg burde inden jeg anskaffede mig en..
Men sket er sket og jeg har altså købt en der krydser under hovedet og ligger trykket i nakken og nu læser jeg at folk faktisk ikke er så glade for entop den model?

Jeg har brugt den en gang og i skridt gik et ret godt og mine signaler fra schenklerne blev faktisk forstærket følte jeg så sidebevægelserne gik flydende :O)
Men i trav når jeg ville lave en anholdning på tøjlen havde den bare den modsatte effekt --> Hun løb bare stærkere, muligvis fordi hun synes trykket fra trensen var ubehagelig?

Al begyndelse er svær det ved jeg godt men er det en normal reaktion eller skal jeg ud og købe ny trense igen?

Nogen der har haft samme erfaring som mig?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af lampe 500 kr.
  • Montering IKEA kommode 400 kr.
  • En badeværelsesdør der skal være 1-2 cm kortere 1.350 kr.
  • Elektriker: Lægning og tilslutning af ca. 5-6 m2 elvarmemåtte. 2.200 kr.
  • Klipning af hæk 2.000 kr.
  • Trække strøm til vaske- og opvaskemaskine. Ledninger skal ikke fræses ind men kan gemmes bag elkabler. Herudover tilslutning af komfur jf. stik. 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Overgang til bidløs - Jeres erfaring?
Kommentér på:
Overgang til bidløs - Jeres erfaring?

Annonce