{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.731 visninger | Oprettet:

P-piller? underligt? {{forumTopicSubject}}

Hej alle i søde hg’er ?
Det er sådan at jeg har en rigtig dejlig kæreste. Været sammen med ham i noget tid efterhånden. Jeg er 17 år gammel, han er 18. - Ja, jeg er stadig jomfru, fordi vi har snakket om at vi tager det stille og roligt her i starten. Og så her forleden dag kom min mor og spurgte ”du har jo fri på torsdag, så om jeg ikke skulle bestille en tid til lægen, angående p-piller?” vi snakkede frem og tilbage om det og jeg sagde at jeg ville tænke over det, og så give svar her i dag, så hun kunne ringe og bestille tid her i morgen hvis det er.

Hun mener at det er fordi, at det altid er godt og være på ’den sikre side’, hvilket jeg er helt enig i. (: hvad synes i? Det skal lige siges at hun ikke ved om jeg har været sammen med nogen, eller ej..
Ville I tage imod det? (-: og ville i synes det var underligt og komme op til lægen, be’ om p-piller og sige ”ja.. og jeg er så jomfru”? ;o

Ved godt det er min egen beslutning, ville bare lige høre om hvad i ville gøre, hvis i var mig.. så ja.. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 1.420 kr.
  • Underlimet vask er sluppet køkkenbordplade. Vask skal underlimes igen og vvs tilsluttes ig 1.530 kr.
  • Fejlfinde og installere opvaskemaskine 1.000 kr.
  • Vinduespudser 400 kr.
  • (Gen)Opsætning af vask og vaskemøbel som er faldet ned 3.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  P-piller? underligt?
Kommentér på:
P-piller? underligt?

Annonce