{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.285 visninger | Oprettet:

Øv altså... {{forumTopicSubject}}

Især sidste år var jeg at finde på stævnepladserne med min lånehest Nicolai smiley Vi var især at finde på springbanerne, og med meget træning kom vi mod alles forventning med til DM - for juniorer sidste år i Revsø.

Som bekendt er DM i år på birken, og da det er min hjemmebane havde jeg regnet med at skulle starte DM igen:)

- Men sådan gik det ikke...
Mig og Nicolai vil ikke længere være at finde på stævnepladserne, da han har fået en slem seneskade og aldrig bliver springhest og nok heller ikke ridehest igen smiley

Han har stået med total boksro, men uden effekt, så chancerne for at hans ben, og sene bliver i orden igen er minimale, da han jo er en gammel hest..

Så nu nyder han livet hans sidste tid - på folden hjemme hos mig sammen med vores andre heste smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Tilslutning af opvaskemaskine til vand. 700 kr.
  • Saml Ikea Pax Skab 1.600 kr.
  • Blannings batteri udskiftes med et nyt hans grove 1.000 kr.
  • VVS opgave 8.000 kr.
  • Elektriker 550 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Øv altså...
Kommentér på:
Øv altså...

Annonce