{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.181 visninger | Oprettet:

Søger rytter pga brækket fod {{forumTopicSubject}}

Hej allesammen, jeg er en pige på 18år som søger en rytter til min hest som er på MB niveau i dressur.

Jeg brækkede min fod her igår på min hest fordi jeg var uopmærksom på at min far raslede omme bag barrieren mens jeg red og derfor blev min hest forskrækket og løb så jeg vrækkede om i stigbøjlen. Men hun er rigtig rigtig sød og gør ingenting, hun blev kun bange.

Problemet er det at jeg skal til kursus d. 22. Feb. Hos Per sandgaard som kommer til Danmark fra Sverige. Plus at min hest ikke rigtig kan tåle at stå stille, da hun bliver helt stiv at arbejde med.

Vi bor på et ride center kaldet Skovly Ridecenter 3km fra Bramming by. Jeg kan desværre ikke sige hvor længe, det kommer jo an på min fod, men endelig skriv hvis du er interesseret smiley mange hilsner og vrinsk Cornelia og Pernille


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Spartling af huller i væg 205 kr.
  • Rengøring 750 kr.
  • Fjernelse af træstub 1.400 kr.
  • Fjerne træstamme 700 kr.
  • Bruser slangen er kommet løs for brus hovedet 500 kr.
  • Elektrikerhjælp til udskiftning lysdæmperkontakter til almindelig tænd/sluk kontakter 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Søger rytter pga brækket fod
  • #1   6. feb 2013 hej smiley ville høre om hesten skal blive stående i perioden eller om den må flyttes, jeg er helt indforstået med at det er en kortere periode, men jeg er i mesterlære i Herning, op til berider uddannelsen, Mia AAgård kender mig, da jeg også plejer at ride på skovly smiley

Kommentér på:
Søger rytter pga brækket fod

Annonce