{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
583 visninger | Oprettet:

Nogle ideer?? {{forumTopicSubject}}

Hej Alle smiley :D smiley
Jeg er blevet forelsket i en pony smiley , som koster 5.000, men vi har ikke så mange penge da min anden hest har kostet os rimelig meget. Men jeg er opsat på at jeg vil og skal tjene de penge til den, MEN jeg er desværre kun 11 år og må ikke have et job. Er der andre måder jeg kan tjene penge på? Jeg er selv kommet på at gå tur med hunde. Andre ideer? smiley :D smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opmåling og bestilling af vindue 500 kr.
  • Kablet til min robotplæneklipper er revet over og jeg kan ikke fine hvor 1.500 kr.
  • Miele Washing machine repair 900 kr.
  • Opsætning af badeværelsesmøbel inkl. vask og spejl 1.800 kr.
  • Udskiftning af opvaskemaskine, demontering af gammel samt montering af ny 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nogle ideer??
  • #3   12. jan 2014 Da jeg var 11-12 år, var jeg barnepige, lavede pligter i hjemmet og mugede ud - det fik jeg en god slat penge for smiley Og så hjalp jeg naboen i haven, hvor jeg rev blade sammen, og hvad der ellers lige var smiley

  • inge d
    inge d Tilmeldt:
    mar 2009

    Følger: 2 Emner: 1 Svar: 67
    #6   12. jan 2014 Hvordan vil du få råd til at have hesten efterfølgende?? Købsprisen er jo det mindste beløb ved at have hest. Opstaldning, foder, smed, dyrlæge, udstyr osv er jo langt fra gratis.

    Jeg synes dog, det er flot, at du selv vil spare sammen


  • #7   13. jan 2014 Hej Inge. Jeg har allerede en pony, som er næsten 23 år. Jeg ved, at han ikke holder ret mange flere år. Mine forældre betaler allerede for alt til ham, men jeg skal selv spare sammen til en ny hest.
    Tak til jer alle for rådene. smiley smiley


Kommentér på:
Nogle ideer??

Annonce