{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.177 visninger | Oprettet:

Tegning - Hjælp til rettelser? {{forumTopicSubject}}

Eller rettere... Har ikke tænkt mig at rette det, men har svært ved at finde ud af, hvordan jeg kunne fixe de problemer, jeg så tydeligt kan se. For så kan jeg bruge det i min næste tegning ^^

Jeg kan tydeligt SE, at perspektivet er off. Hendes hår er underligt skyggelagt, men det kunne jeg nok godt have gjort bedre.. Gad bare ikke at lave det om, lol.
Skyggen under hendes hage er også lidt underlig.

My point is - Det ville være fantastisk, hvis der var en af jer kære hestepiger, der kunne lave en sketch-over eller en paintover? ^^
Skrevet kritik er også fint, men jeg er lidt en dør til at visualisere rådene, da jeg er et ufatteligt visuelt menneske.

Det er ikke meningen, at tegningen skal være super realistisk, da det "bare" er en lidt hurtigt tegning ^^


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 1.420 kr.
  • Underlimet vask er sluppet køkkenbordplade. Vask skal underlimes igen og vvs tilsluttes ig 1.530 kr.
  • Fejlfinde og installere opvaskemaskine 1.000 kr.
  • Vinduespudser 400 kr.
  • (Gen)Opsætning af vask og vaskemøbel som er faldet ned 3.900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Tegning - Hjælp til rettelser?
Kommentér på:
Tegning - Hjælp til rettelser?

Annonce