{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
709 visninger | Oprettet:

Hjælp til veninde? {{forumTopicSubject}}

Hej, jeg har en god veninde som rider på pony, men her den anden dag, da jeg så hende ride, rav hun den i munden hele tiden, sparkede og gav den en med pisken. Jeg hoppede op jeg red den i 20 min og den gik fint til sidst.. Efter det kom hun op igen og den var træls ved hende, den skød skuldre og gav ikke rigtig efter..

Jeg sagde så til hende at det kunne være fordi den havde "respekt" for mig, da jeg ved hvordan man skal få den skuldre ind på plads igen..


Hun har så fundet ud af at den er øm, så hun vil ikke ride dressur på den men, jeg har så sagt at hun nok skal have en massør ud, men det vil hun ikke bruge penge på? Der er en der springer på den og der SKAL den gå i holdning men det må den ikke for hende?

Hvad fanden kan jeg sige til hende uden hun bliver sur, da hun bliver rigtig hurtig dur og hidsig..?

Håber I kan hjælpe mig lidt da jeg synes det er rigtig synd for den lille pony!!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skrift af gulvvarme system og termostater 11.000 kr.
  • Skift af afløbsrør under vask 1.000 kr.
  • “Hænge en lampe op”, “ Montere en knagerække på væggen i gangen” 810 kr.
  • Dybdegående hovedrengøring badeværelse og køkken oven 1.875 kr.
  • Rengøring af Badeværelse 850 kr.
  • Reperation af Sage espressomaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp til veninde?
Kommentér på:
Hjælp til veninde?

Annonce