ang. bedømmelser. {{forumTopicSubject}}
Er jeg den eneste herinde der syntes at det skulle være middel der skulle være den mest brugte karakter.
Jeg syntes snart at man begynder at betrakte middel som en dårlig karakter.
Der er ikke rigtigt noget særligt ved at få høj længere. støder tit ind i nogle vildt dejlige heste ( alle heste er dejlige ) men det er stadig ikke lige sådan at jeg vil bruge en af mine x-høje. Så er der jo kun at give høj. Men det betrakter folk jo bare som en selfølge, og at det er en hel normal karakter.
syntes hellere middel burde betraktes som en god karakter, og man skulle være rigtig stolt når man fik høj.
Det er ikke fordi jeg selv giver mange middel. Men det er næsten som om jeg ikke har lyst til at give middel til heste med ikke særlig mange billeder, for alle heste er jo noget særligt, og fordi folk betragter middel som en dårlig karakter.
Det er snart lige før jeg selv begynder at tænke at det er dårligt at få middel. Men det er det jo ikke ! !
håber i forstod det.
Hvad syntes i ?
okt 2004
Følger: 76 Følgere: 77 Heste: 2 Emner: 241 Svar: 1.017
Men tror når man har været ude for mange dårlige miner over at man giver middel, er man tilbøjelig til bare at give høj. Meget ærgerligt.
Ind i mellem har jeg også på fornemmelsen at hvis man ikke giver mindst høj bliver ens egen hest dømt kraftigt ned... Men det er måske bare mig der har den fornemmelse.
Jeg har det også meget mærkeligt med at give middel, da det bliver opfattet som en dårlig karakter - ville ønske der var lidt flere karakterer at vælge mellem som i gamle dage, så ville det være lettere at differentiere.
Efterhånden giver jeg kun middel hvis der ikke er ret mange billeder eller hvis der f.eks. kun er hovedbilleder (altså meget uvarieret), da jeg ikke gider de sure miner mere.
Lidt ærgerligt at det er sådan.
jun 2005
Følger: 56 Følgere: 56 Heste: 9 Emner: 180 Svar: 969
dec 2006
Følger: 101 Følgere: 97 Heste: 5 Emner: 498 Svar: 2.791
Isabella, det jeg mener er at folk ikke burde blive kede af at få middel. Da der jo er begrænsninger for hvor mange x-høj man kan give. Det gør jo også at de heste med lidt billeder, lidt tekst, eller bare ikke pæn( hvad ved jeg ) det kommer jo bare opad på listerne når man giver dem høj. Så lægger man jo ikke mærke til dem der virkelig fortjener en høj.
sep 2006
Følger: 33 Følgere: 35 Heste: 4 Emner: 69 Svar: 1.668
X-Lav
Lav
Middel
Høj
X-høj
Så ville problemet ikke være det samme, og så ville middel betragtres som middel og ikke som noget der er lidt bedre end det laveste.
sep 2005
Følger: 85 Følgere: 85 Heste: 9 Emner: 323 Svar: 3.451
lav
middel
høj
jun 2006
Følger: 13 Følgere: 12 Heste: 2 Emner: 82 Svar: 881
dec 2006
Følger: 101 Følgere: 97 Heste: 5 Emner: 498 Svar: 2.791
ang. bedømmelser.