{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
492 visninger | Oprettet:

Virkelig ubehageligt ("forfulgt") {{forumTopicSubject}}

I dag var jeg nede i byen.. Jeg ville lige gå ind og få en pizza med hjem, så jeg satte cyklen udenfor pizza manden, så kom der en eller anden mand på en scooter og holdte lige bag mig.. og han sad bare og kiggede skummelt .. Jeg gik så ind og bestilte en pizza, og over og kiggede tøj mens den blev færdig. Da jeg ville gå over og hente pizzaen var han der ikke. hans scooter var der, men han var ikke.
Jeg satte mig op på cyklen, men da jeg var for enden af gågaden (som ikke er særlig stor) kom han og satte sig på scooteren.. Synes han var ret skummel så ville cykle en anden vej hjem, så jeg skyndte mig.. kørte en mega snørklet vej, men han blev ved med at følge efter mig.. Cyklede alt hvad jeg kunne.. da jeg kom hjem skyndte jeg mig ind, smækkede døren og låste..

Måske er det mig der fejltolkjer det, men det var virkelig ubehageligt.. følte virkelig han fulgte efter mig.. hvorfor skulle han ellers køre lige præsis den vej jeg gjorde? For det var virkelig en omvej.. Og ad små veje..

Arrgh.. blev sku helt bange..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Jeg har et stoppe afløb i køkkenet. 1.800 kr.
  • Siemens vaskemaskine - Vand tilførselsfejl / lunkenvand 1.700 kr.
  • Rensning af ovn 1.062 kr.
  • Min opvaskemaskine drypper. Den drypper for neden så under opvaskemaskinen, ved lågen 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Virkelig ubehageligt ("forfulgt")
Kommentér på:
Virkelig ubehageligt ("forfulgt")

Annonce