{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
493 visninger | Oprettet:

Hvordan slipper man for reklamer? {{forumTopicSubject}}

Her i huset ønsker vi hverken at modtage reklamer eller gratisaviser, og har derfor både et nej tak til reklamer klistermærke, og et nej tak til gratisaviser klistermærke på vores postkasse, men alligevel får vi både reklamer om gratisaviser.

Det er godtnok ikke længere reklamebuddet der afleverer reklamerne, næ nej - reklamerne er bare "pakket ind" i en postdanmark side, med vores adresse på.

Jeg ved godt at gratisaviserne har ret til at ignorere nej tak klistermærket og at reklamerne gerne må afleveres til os, hvis det er postbudet der aflerever reklamerne fra bilka, aldi, superbest osv, men kan det virkelig passe at der ikke findes en måde at slippe HELT for at modtage reklamer?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning 4.830 kr.
  • Ophæng af spejl i badeværelse (på fliser), tilslutning af spejllampe, ophæng af håndklæde knager og fugearbejde 1.500 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine asko f67 1.350 kr.
  • Brændekløvning 650 kr.
  • Udskiftning af toilet 4.000 kr.
  • Udendørs vandhane lækker vand 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hvordan slipper man for reklamer?
  • #1   22. apr 2008 Hej Lise.
    Der har været vanvittigt meget ballade over at "nej takkere" stadig modtager reklamer fra PD. Dette er fordi det er afsenderen af reklamen har valgt at ignorere nej tak skiltet. Det ophøre dog pr 1/1-09, da "vores" firma endelig har indset hvor vrede deres kunder bliver.

    Carina (en af dem der, er lidt flov over at skulle aflevere reklamer til jer der siger nej tak)


Kommentér på:
Hvordan slipper man for reklamer?

Annonce