{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
752 visninger | Oprettet:

lorte dag ;/ {{forumTopicSubject}}

Syntes lige jeg skal belaste andre smiley

Idag var jeg på sygehuset og fik af vide at den muskel som holder ens knæ på plads har jeg ikke.. ikke rart. nu har det osse kun taget dem to år at finde ud af det !!

Det regner mega meget, endnu et minus..
Derefter ( mine heste går i løsdrift) Finder jeg mine heste fryse mega meget. de får så dækken på og en masse mad ide i stalden så de bliver inde. pludselig får min ene hest kramper og er ved at blive kvalt og der kommer grønt slim ud af næsen på hende.. og jeg går selvfølgelig i panik og så kommer dyrlægen og siger det er en forstoppelse i spiserøret.. nåh det går så over, men den nye hest er meget forsigtig og det er carmen ikke ! så hun sparker ham..
Plus den nye hest's hove er beskåret så meget af tidligere smed ( der hvor han kom fra) at han er øm. dr. dyr siger det næsten er mishandling..


Sikke en lorte dag ;/


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  lorte dag ;/
Kommentér på:
lorte dag ;/

Annonce