{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
622 visninger | Oprettet:

Gjord - HJÆLP!!! :D {{forumTopicSubject}}

Hejsa HG. smiley

Jeg står og skal have købt en ny gjord til min part, da den jeg har til min sadel er for kort til hende, og der er ikke andre gjorde i stalden der passer, så jeg låner en anden opstalders gjord, men det kan jeg jo ikke helt blive ved med. ;P

Jeg har fundet én gjord af den type jeg gerne vil have, i den størrelse jeg skal bruge, men der må da være flere? smiley
Men jeg vil gerne have lidt at vælge i mellem, af hensyn til både kvali og pris. smiley

Det skal være en gjord i samme type som en af disse her, i størrelse 90-110 cm. smiley
Gerne aller helst som den fra Hööks, da det er sådan en jeg har nu, og den har jeg været super glad for. smiley

http://www.horze.dk/Horze-Pesaro-kombineret-gjord/14625,da_DK,pd.html

http://www.hooks.dk/product.aspx?productid=330167&deptid=103&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC

Super god aften til jer alle. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gjord - HJÆLP!!! :D
  • #1   6. jan 2013 jeg ville tage den fra horze af da jeg syntes at hooks generelt er noget skrammel. men hvorfor finder du ikke en brugt her inde eller i den blå avis???

  • #2   6. jan 2013 Chris: Jeg har søgt markedet tyndt efter brugte. smiley
    Men den fra Hööks fåes ikke størrere end 70 cm, og det er alt for kort, jeg skal have en der minimum er 90, men det var også bare for at vise et eksempel på den type jeg leder efter. smiley


  • #3   7. jan 2013 Gjordforlængere:-) har selv en i nylon,ok,men ville foretrække læder.brugte den en over dag han var for velpolstret pga sommergræsset.slap for at købe en gjord han kun sku bruge til han tabte sig,og ku fortsætte med at bruge min elskede snorregjord(islænderting)

  • #4   7. jan 2013 Anja: Jeg er ikke meget for gjord forlængere, og ville også skulle ud og købe nogle stykker, da det er næsten 30 cm min gjord mangler for at kunne passe hende.
    Og hun har en noget dybere brystkasse end min gamle hest, så hun vil aldrig kunne komme til at passe den. smiley


  • #5   7. jan 2013 Ej ok:-)30cm er meget,så kan jeg godt se at gjordforlænger ik hjælper:-)
    Er heller ik selv vild med at bruge det,sadlen ligger bedre uden,så han får ik lov at blive så tyk igen!


Kommentér på:
Gjord - HJÆLP!!! :D

Annonce