Jer med hår farve spray dåser, ting ting... {{forumTopicSubject}}
Hej, jeg havde ønsket mig nogle farve spray til håret - som man kan vaske ud når man går i bad - og det fortalte jeg så til min mor. Efter en uge fik jeg en gave af hende, der lå der de der spraydåser til håret. Det var i lyserød og grøn.
Jeg vil gerne prøve dem idag, men det er første gang jeg skal prøve sådan nogen. Jeg aner ikke hvordan den skal sidde på mit hår, om det bare skal være en stribe, flere striber, hele håret osv.
Derfor vil jeg gerne have noget hjælp med ideér til hvordan det sådan skal se ud.
- Jeg er også i tvivl om jeg skal stole på om det virkelig kan skylles ud, eller det bliver siddende?
Nogle med evt. billeder eller ideér?
nov 2011
Følger: 23 Følgere: 22 Heste: 3 Emner: 10 Svar: 157
Jeg gjorde det engang selv til en fastelavnsfest, jeg have lyserødt hår og det tog altså mere end én vask før man ikke længere kunne se det, og jeg er altså mørkhåret -.-'
Så hvis du er lyshåret, så kan det godt tage noget tid at få ud
dec 2011
Følger: 12 Følgere: 10 Emner: 87 Svar: 647
jan 2012
Følger: 91 Følgere: 72 Heste: 6 Emner: 353 Svar: 2.870
Hold dåsen langt fra dit hår, og lad for guds skyld være med at gøre det i hele håret, da det klumper sammen, og er umuligt at redde ud når det er tørt - sørg derfor også at redde det igennem mens det er vådt - men pas på.
Min børste er stadig orange efter at jeg prøvede det
dec 2011
Følger: 12 Følgere: 10 Emner: 87 Svar: 647
Jer med hår farve spray dåser, ting ting...