{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
815 visninger | Oprettet:

faldt med min hest? :-O (Årsag) {{forumTopicSubject}}

Hej i går var jeg udefor noget hæsligt: Hele turen hade forløbet som normalt bortset fra et snuble over en spring, det var uden saddel.

Vi red ned af en sti, kom stille og roligt ned, og lige pludselig styrtede min hest, jeg hoppede selvfølgelig af, min hest gled nærmest og lå ned i nogle få sekunder, rejste sig op igen og var ret chokerede både mig og min pony. Vi tjekkede benene, den haltede på ingen måde. Jeg satte mig stille op igen efter en halvtimens kiggerig og konstatering at alt var godt.

Jeg fortalte det til gårdejeren og hun sagde nok bare hun snublede over sig selv. Det kan sagtens være men jeg vil alligevel gerne lige høre hvad i tror det kunne være årsagen`? STIL GERNE SPØRGSMÅL? smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hænge et 85” TV op i stuen. Gasbeton mur beklædt med gipsplade. 400 kr.
  • Opsætning af reol, hylder, stor billedramme og TV 1.800 kr.
  • Rengøring 1.500 kr.
  • Fjernelse hvepsebo 500 kr.
  • Oprydning og rengøring i havestuen 2.000 kr.
  • 12 volts LED lys i have 1.300 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  faldt med min hest? :-O (Årsag)
Kommentér på:
faldt med min hest? :-O (Årsag)

Annonce