{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
672 visninger | Oprettet:

Hund vil ikke gå? {{forumTopicSubject}}

Hmm. Det forholder sig sådan at min mors dansk svenskgårdhund opførte sig underligt da hun kom hjem fra arbejde. Hun siger at det var lige som om han var svimmel, og så gik han bare hen og lagde sig. Han var med ude og gå tur og der var ikke noget, hans afføring var fin. Da de kom hjem lagde han sig bare igen, og han kommer ikke ud i køkkenet når hun kalder på ham (hvilket han altid gør) han vil gerne spise men kun hvis hun kommer med maden til ham.
Da min morfar gik hen og ville nusse ham peb han, nærmest skreg som om det gjorde mega ondt men da min mor så gik hen og tryllede lidt på ham de forskellige steder gjorde han intet..

Nogen der ved hvad det evt. Kunne være eller har oplevet noget lign.?
Har han det ikke bedre i morgen ringer hun selvfølgelig til dr. Dyr. smiley men ville da lige forhøre mig ad herinde smiley









Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Etablere fiber stik 1.495 kr.
  • Lugning af ukrudt + diverse vedligehold i have 1.200 kr.
  • Fiks af eller ny spulehane under køkkenvask, afmontering af gammel opvaskemaskine og montering af ny opvaskemaskine. 3.000 kr.
  • Stoppet afløb - rensefjeder afprøvet 1.010 kr.
  • Udkradsning og omfugning omkring vinduer (udvendigt) 2.500 kr.
  • Ret skabe 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hund vil ikke gå?
Kommentér på:
Hund vil ikke gå?

Annonce