{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
609 visninger | Oprettet:

Ridebukser med grip. {{forumTopicSubject}}

Jeg overvejer virkelig at købe et par ridebukser med grip, men min veninde siger man sider meget fast i sadlen ( er van til fuldskind )
og jeg har part på en man skal drive ret meget på specielt i galop, så ville det være smartest at købe med fuld grip eller bare grip ved knæene? smiley

På forhånd tak. smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af lamper 900 kr.
  • Cover holes in walls and ceiling 1.000 kr.
  • Hoved og terasse dør lukker ikke ordentligt 1.300 kr.
  • Lavet et makeup bord 750 kr.
  • Ophæng af TV og ophæng af lamper 1.485 kr.
  • Fixe opvaskemaskine der lækker vand 1.090 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ridebukser med grip.
  • #1   4. jun 2017
    Jeg kan ikke ride uden fullgrip - kun med knægrip føler jeg at jeg kegler rundt i sadelen, det samme med skind.

    Men grip er også forskelligt, noget klistre mere end andet. Fx klistre grip med en masse små prikker ikke så meget som de bukser fra fx MGS horseware.


  • #2   5. jun 2017 Hvis der skal drives eller springes anbefaler jeg knægrip. Hvis den er en umuligus anbefaler jeg fuld. Jeg rider med begge dele nu, og jeg elsker at have lidt frihed ved rumpen nu når knæene sidder så godt fast i sadlen smiley
    Men det er jo smag og behag smiley


Kommentér på:
Ridebukser med grip.

Annonce