{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
241 visninger | Oprettet:

Er SÅ ulykkelig {{forumTopicSubject}}

Suk, bliver nødt til at komme ud med det; det har været en horribel dag!

Vi skulle have vores lille ca. 10 ugers Westi-hvalp til undersøgelse, fordi hun havde dårlig mave. Hun er en sund og rask hvalp - lige bortset fra at hun er blind smiley .. Dog kan hun orientere sig rigtig godt (også tvivler vi lidt på at dyrlægen har kigget ordentligt efter, fordi hun blev chokeret). Men hvor er det bare hårdt - min lille Liva som er bare så sød, lille og uskyldig smiley Og det er under to uger siden vi købte hende, men hun skal under ingen omstændigheder væk!

Ville bare lige ud med det smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytte rengøring 1.500 kr.
  • Elektriker 500 kr.
  • Elektriker 750 kr.
  • Loftudtag ingen strøm 1.500 kr.
  • 3 timers gartner arbejde 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Er SÅ ulykkelig
  • #1   30. okt 2009 Nicole - han påstod også at hun var blevet undersøgt, men det tvivler jeg stærkt på; han lovede også en sundhedsbog, som vi aldrig fik smiley ..

    Kan slet ikke forstå hvordan man kan undgå at se at en hvalp er blind! :S


  • #2   30. okt 2009 En Westi er også forholdsvis dyr, desværre smiley .. Men får fat i ham i morgen, for tænk hvis de andre hvalpe i kuldet "lider" af det samme smiley

  • #3   31. okt 2009 Jeg har talt med sælgeren, og vi bliver godtgjort en del af pengene - de var selvfølgelig lige så ulykkelige som jeg, og mindst lige så frustreret. Men lille Liva lider ikke under at være blind, hun fungerer (overraskende) godt smiley ..

    Men næste gang går jeg til en kennel og køber smiley


  • #4   31. okt 2009 Tilgengæld er der to års garanti hos kenneler smiley ..

    Men en anden gang får jeg det også tjekket - men hun lider i hvert fald ikke under det, så det er jo dejligt smiley


Kommentér på:
Er SÅ ulykkelig

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce