{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
876 visninger | Oprettet:

Gædingakeppni {{forumTopicSubject}}

Jeg skal til at melde mig til mit første Gædingakeppni stævne, og er virkeligt i tvivl om hvilke klasse jeg skal starte: A-flok med risiko for at passen glipper, eller den mere sikre B-flok..

Det er et lille stævne, så vil ikke betyde noget rent resultatsmæssigt, det er mere rytterens egen stolthed der står på spil smiley

Til gengæld er det en fin chance for at afprøve stævne formen, og se om det er noget for os, eller om vi bare skal holde os til de almindelige sportsklasser..

What to do?

Gode råd til de forskellige gangarter modtages desuden med kyshånd smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Rengøring 750 kr.
  • Ophængning af 3 lamper 600 kr.
  • Rengøring 450 kr.
  • Elektriker 1.500 kr.
  • Fastgørelse håndvask m.v 2.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Gædingakeppni
  • #1   29. mar 2014 Synes da, I skal tage passen med! Så kan I få prøvet det - og som du siger, så gør det jo ikke så meget, hvis det smutter, det lyder til, at det mere er et træningsstævne, og det er jo netop til sådan nogle stævner, at man skal gøre det lidt sværere, end man normalt ville ... smiley

  • #2   31. mar 2014 Tak Cæcilie, har tilmeldt mig i A-flok - tager sgu chancen?? tænker: hvad er det værste der kan ske? At blive til grin! Verden går jo ikke under, og folk må gerne grine af mig??
    Tak for skubbet ??


  • #3   2. apr 2014 Det er lige det! Jeg har sgu også meldt mig til T8 til klubstævne, selvom min hest ikke kan tölte rent mere end 4-5 skridt ad gangen - men i det mindste har vi det jo sjovt, mens det står på smiley Selvom vi nok for 2-3 stykker for tölt, hvis vi er heldige... men herregud, man er jo med for at lære smiley

  • #4   2. apr 2014 Ja stævner er jo til for at se hvilke niveau man er på, for at få kritik og noget at arbejde videre på ??
    Da jeg fortalte min træner Sys Pilegaard at jeg havde tilmeldt i A-flok blev hun helt mundlam, men efter vi havde trænet på ovalbanen gav hun mig thumps up, passen var ren men mangler bare fart smiley så træning uden pisk de næste par uger, så må vi se hvordan det går smiley pøj pøj med dit stævne, det skal nok gå godt smiley


Kommentér på:
Gædingakeppni

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce