{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.108 visninger | Oprettet:

Hjælp boots! {{forumTopicSubject}}

Hej alle i kloge HG'er

Sidste år fik jeg et par lækre (og sådan set også dyre) læder boots. Til min store ærgelse er de bare ikke blevet brugt eftersom de glider rundt og efter min mening ikke virker behagelige for hesten. Jeg har forsøgt at blødgøre dem på alle mulige måder, men uden det store held.

Jeg har derfor nu sat mig for at finde et par gode nye boots, som har god tilpasningsform og som hellere ikke vil give nogen form for ubehag ved min hest. De skal primært bruges til at give det ekstra løft i tölten og så skal de bruges på stævnepladsen (derfor søger jeg også råd om hvilken vægt jeg bør købe).
Efter noget søgen faldt jeg så over Veredus Iceland Shield, de virker på mig ret tiltalende, men vil ikke investere i dem før jeg har hørt om andres erfaringer med dem.

Jeg vil meget gerne tage imod alle former for råd i kan give i forhold til boots, da jeg selv ikke har nogen erfaring.

Håber i kan hjælpe og give nogle brugbare fif!


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix en lampe 620 kr.
  • Opsætning af stikkontakt til vaskemaskine 500 kr.
  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp boots!
Kommentér på:
Hjælp boots!

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce