{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
746 visninger | Oprettet:

Kender i det? Jeg er sindsyg glad! :-) {{forumTopicSubject}}

Hej fotofreaks.. Først synes jeg lige, at i skal høre noget SYGT fedt!

Jeg var en dag på Næstved Kaserne, for at tage billeder af min rigtig gode veninde. Vejret var bare perfekt fotovejr, så det var jo skønt!
Da min veninde var gået, gik jeg lidt rundt, og fandt så en anden veninde, der hvor flyttet hen på Kasernen. Hendes hest var lige kommet på fold, så spurgte om hun ville have nogle billeder af ham, hvilket hun rigtig gerne ville. Så vi gik hen til folden..
Charmeur (hesten) fik taget sit dækken af, og vi fik ham til at trave lidt og sådan, imens jeg tog billeder..
Min veninde fik billederne, og hende + hende's mor, var helt mundlamme, da de så dem! De synes, at det var de bedste billeder, jeg LÆNGE havde taget.. Og må ærligt sige, den dag, havde jeg taget det BEDSTE billeder, jeg i hele mit liv har taget (!!)..
Men min veninde's mor, havde vist dem til 2 kollegaer. Den ene var vidst uddannet fotograf & den anden malede heste ud fra billeder.. De to kollegaer, tabte munden, da de så mine billeder (siger min veninde's mor). Og ham fotografen, sagde, at det lignede proff. billeder (WOOOOOW TÆNKTE JEG LIGE!!) Og maleren hun skal nu male 2 billeder, og de var helt perfekte, mht til skygger osv synes hun..
Så i går (onsdag), var jeg igen på Kasernen, hos min gode veninde. Og så kom en anden pige's mor, som jeg ikke kender hen og siger, med store stirrende øjne "hold KÆFT hvor er du bare dygtig til at tage billeder!! Jeg er virkelig.. WOW!" Og jeg står bare der, og takker mange gange.
Og jeg kan stadig ikke komme over al den ros jeg har fået.. Har aldrig fået så god en ros før, for mine billeder.. Jeg er virkelig bare SÅ glad!! Kender i ikke bare det, når man får en god ros, for sine billeder? Jeg elsker det, men det betyder jo bare, at jeg har udhvilket mig en DEL!
Jeg sidder bare stadig med smil til oppe over begge ører, når jeg tænker på al den ros..

Nu hvor i har hørt al den ros, så synes jeg da lige, at jeg vil give jer, et lille pluk fra nogle af billederne :-):

Disse billeder, af min veninde, som jeg faktisk KOM for at tage billeder af :-D:
http://i40.tinypic.com/2hdazgk.jpg
http://i41.tinypic.com/imhxyc.jpg
http://i40.tinypic.com/9uc7ic.jpg

De her billeder, er af hende min veninde's hest, vi tog billeder på folden af:
http://i43.tinypic.com/2998wz.jpg
http://i43.tinypic.com/aouy4y.jpg
http://i41.tinypic.com/anemas.jpg
http://i41.tinypic.com/k9vrsh.jpg

Håber i vil kommentere mine billeder! smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Kender i det? Jeg er sindsyg glad! :-)
Kommentér på:
Kender i det? Jeg er sindsyg glad! :-)

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce