{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
709 visninger | Oprettet:

Hårfarvning. Lines kæmpe dilemma! {{forumTopicSubject}}

Ja for at tage den fra starten af så er jeg naturligt en "beskidt blond" vil jeg kaldte det. Jeg valgte så for 2 år siden at sige "jeg vil sku være sorthåret!" Looks like this! http://www.hestegalleri.dk/alb_vis.aspx?AlbumId=274347#17 og jeg har været sorthåret ligesiden(elsker elsker elsker den farve til mig! Jeg har været SÅ glad for den!) bortset fra jeg så valgte her dagen inden vi startede i skole (3 ugers tid siden) at tage til frisøren og få lysnet nogle striber i mit hår(plus solen i forvejen havde afbleget det sorte rimelig meget så det istedet var mørkebrunt.. derfor der skulle ske noget! det lignte noget alla det her da jeg tog til frisøren http://www.hestegalleri.dk/alb_vis.aspx?AlbumId=274347#2 måske lidt lysere) det endte ud i dette resultat http://www.hestegalleri.dk/alb_vis.aspx?albumid=274347#1 (taget lige da jeg kom hjem fra frisøren) men nu ser det bare sådan her ud.. http://www.hestegalleri.dk/alb_vis.aspx?albumid=274347#41 og hvis i spørg mig, så synes jeg det er hæsligt!

Mange har sagt de synes det er pænere til mig og de rent faktisk aldrig har synes sort hår var pænt til mig og jeg kom til at ligne en "perker tøs".

Men men men!! fuck det! mit hår skulle være sort igen! Men neeej vent, så tænkte jeg, nu når det allerede er lidt lyst, om jeg så selv skulle prøve at afblege det og se om jeg kunne blive blond, og hvis det gik helt galt så tænkte jeg så kan jeg jo prøve at putte en rød hårfarve i!(har også altid gerne ville have haft rødt hår, men den sorte hårfarve har jo liiidt forhindret det..) og hvis det så også blev grimt kunne jeg jo altid farve over med helt sort som jeg ved at jeg selv synes er pænt til mig!

WOW LANGT FOR AT KOMME TIL POINTEN! Nåh men hele pointen med det her indlæg er; hvad synes i tøser? skal jeg
1)farve det sort
2) afblege det og se resultatet og farve det sort igen hvis afblegningen går galt
3)afblege det og se resultatet og hvis det blev grimt så farve det rødt og hvis det også er grimt så farve det sort(hårdt for håret måske?)
4)farve det mørkebrunt(det har folk sagt til mig at de ville tro ville være pænt og så ville jeg heller ikke komme til at ligne en "perker tøs" som de sagde)

Hvis i er nået helt herned, så respekt til jer! Håber på svar fra jer da jeg simpelthen ikke aaaner hvad jeg skal gøre:D Hvis det stod til mig havde jeg en ny hårfarve hver uge! Men det tillader mit stakkels hår ikke..


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hårfarvning. Lines kæmpe dilemma!
Kommentér på:
Hårfarvning. Lines kæmpe dilemma!

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce