{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.325 visninger | Oprettet:

Ikke fået vare? Snydt? {{forumTopicSubject}}

Hej smiley

Jeg havde fundet noget jeg gerne ville købe i starten af efterårsferien. Vi aftalte en pris og jeg overførte pengene. Hun sagde hun ville sende tingen når hun kunne se pengene var overført. Så når jeg kan se pengene er overført, skriver jeg så til hende da hun skrev hun ville skrive når hun kunne se pengene var overført og hun ville sende tingen. Jeg skriver at jeg kan se pengene er overført og om hun ikke sender det nu?
Så går jeg ind næste dag og kan se hun har set beskeden, men ikke svaret. Jeg skriver så igen om hun ikke godt gider sende det? og det samme sker.
Jeg sender min adresse i en ny besked og samtidig skriver jeg at nu vil jeg altså godt have svar! Så svare hun så endelig!
Hun skriver så at hun vil sende det næste dag og om hun ikke lige kan få min adresse igen! Mærkelig syntes jeg at hun skal have den igen? Men sender den bare.
Så skriver jeg så næste dag om hun har sendt den og det skriver hun at hun har.

Nu er der så gået over en uge og tingen er ikke kommet endnu? Jeg har skrevet til hende, men hun svare ikke?
Kan jeg være blevet snydt? Eller skal jeg vente og afvente?
Hvad syntes i?

Tusind tak på forhånd smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hækklipning 4.830 kr.
  • Ophæng af spejl i badeværelse (på fliser), tilslutning af spejllampe, ophæng af håndklæde knager og fugearbejde 1.500 kr.
  • Reparation af opvaskemaskine asko f67 1.350 kr.
  • Brændekløvning 650 kr.
  • Udskiftning af toilet 4.000 kr.
  • Udendørs vandhane lækker vand 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ikke fået vare? Snydt?
Kommentér på:
Ikke fået vare? Snydt?

Annonce