{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
363 visninger | Oprettet:

Dækken, lille hest {{forumTopicSubject}}

Jeg er ved at finde ud af hvilket overgangsdækken min hest skal have, men da han lige har været en tur i hegnet, hvilket har kostet mig 20.000 kr, da han ikke var forsikret, så har jeg ikke en krone på lommen.

Jeg har heldigvis nogle søde veninder som vil forære mig nogle fine og ret nye dækkener eller give mig dem til en meget lille pris. '

"Desværre" er min hest dog en bette skid med en lidt kort ryg og han skulle egentligt have størrelse 135 i dækken, men alle mine veninder har haft heste der brugte 145.

Prøvede et af dem i dag, men kan ikke helt finde ud af om det er ok, eller om min hest er ved at drukne i dækkenet.

Her er billeder: http://www.hestegalleri.dk/html/alb_vis.asp?AlbumID=186560

Det skal lige siges at min hest kun er 3 år gammel og dette er første år han skal have dækken på, så han ødelægger det sikkert smiley Og det bliver som sagt ikke til et fint dyrt nyt dækken i år, da jeg lige skal have dyrlægeregningen ud af verden først!

Hvad siger I? Er dækkenet på billedet alt for stort eller går det?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af TV fra vægophæng 650 kr.
  • Opsætning af dampspærre 800 kr.
  • Solid dæk sæt på 400 kr.
  • Rengøring 500 kr.
  • Installation af loftslampe 645 kr.
  • Slibning af egetræs trappe 4.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Dækken, lille hest
Kommentér på:
Dækken, lille hest

Annonce