{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
785 visninger | Oprettet:

HA-info: Brug af logmenter {{forumTopicSubject}}

Hej HG'ere.

Så er det igen tid til en lille update af brug af logmenter. Der er desværre mange, der bruger logmenter forkert, så vi håber lidt på, at dette indlæg kan hjælpe lidt på det.

Ideen med logmenter er, at man skriver korte beskeder om de ting, der sker i ens dagligdag, som man gerne vil fortælle andre om uden nødvendigvis at få andres respons.
Det kunne være, at man har gang i et projekt og gerne vil fortælle om forløbet - hvad er der sket dag for dag og hvor lang tid har det taget. Måske har man fået taget nye billeder, opdateret en profil eller et album, fået ny hest osv.. Kort sagt opdatere vennerne på HesteGalleri.dk.

Logmenter skal således ikke benyttes til at reklamere for hjemmesider, markedsannoncer, henvisninger hertil, reklame eller som en chat.

Desuden skal der holdes et pænt sprog i logmenter (som alle andre steder på HesteGaller.dk), så ord som fuck og lignende i diverse former er ikke velsete uanset i hvilken betydning, ordet bliver brugt.


Mvh HA'erne

Og glædelig jul til alle.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Electric plugs to fix 1.000 kr.
  • Udendørs oppudsning af murskade 6.300 kr.
  • Fuldstændig Fjernelse af ukrudt i indkørsel 500 kr.
  • Slå græs og ryd græsplæne bagefter 725 kr.
  • Murer til gas beton 950 kr.
  • Montering og installation af opvaskemaskine både vand og el. 1.270 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  HA-info: Brug af logmenter
Kommentér på:
HA-info: Brug af logmenter

Annonce